Serdecznie witam na oficjalnej stronie puławskiego klubu Taekwondo Olimpijskiego
  Aktualności
  Archiwum
  Klub
Sponsorzy
Trenerzy
Zawodnicy
Historia klubu
Treningi
Wyniki
Kalendarz
Zapisy
  Taekwondo
Historia
Znaczenie
Strój
Pasy i wymagania
Ochraniacze i sprzęt
  Artykuły
Książki i filmy o TKD
  Multimedia
Galeria
Filmy
  Inne
Księga gości
Linki

Ochraniacze i sprzęt


Kask

Kask Kask jest ochraniaczem głowy wykonanym z lekkiej pianki. Przy słabszych ciosach doskonale spełnia swą funkcję ochronną.

Hogo

Hogo Hogo to ochraniacz tułowia. Podobnie jak kask i reszta ochraniaczy jest stosowany na treningach oraz na zawodach. Ma za zadanie zmniejszyć nieco siłę kopnięcia czy uderzenia pięścią.


Ochraniacze przedramion

Ochraniacze przedramion Ochraniacze przedramion pomagają w blokowaniu ciosów rękami. Skupiają na sobie większość siły uderzenia.

Suspensor

Suspensor męski

Wyróżniamy dwa typy suspensora: damski i męski. Niezależnie od typu suspensor ma za zadanie chronić krocze przed bolesnymi kontuzjami.
Suspensor damskiOchraniacze goleni

Ochraniacze goleni

Kaczuchy

Ochraniacze goleni chronią je przed groźnymi kontuzjami. Wyróżniamy ich dwa typy: zwykłe i tzw. "kaczuchy". Kaczuchy mają dodatkowo ochraniacz na stopę.


Buty do Taekwondo

Buty do Taekwondo

Buty do Taekwondo są wykonane ze specjalnego materiału i posiadają odpowiednią podeszwę. Są lekkie i nadają się zarówno do kopania jak i biegania.


Packi i łapy

Packa

Łapy

Packi i łapy to podstawowy sprzęt do Taekwondo. Ćwiczy się na nich wszelkie kopnięcia i uderzenia zanim przejdzie się do treningu w całym sprzęcie. Służą podczas rozgrzewki i właściwych zajęć. Używa się ich także podczas walk w sprzęcie.
© Opracowanie i treść: Admin